آزمون GMAT

آزمون GMAT

آزمون GMAT مخفف کلمات Graduate Management Admission Test می باشد که آزمون سنجش مهارت داوطلبان کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی می باشد. برای ادامه تحصیل در رشته های MBA و MPA اکثر دانشگاه های خارجی دارا بودن مدرک GMAT را جزو مدارک لازم جهت اقدام به پذیرش در این دانشگاه ها نیاز دارند. مدرک آزمون GMAT برای مدارک مورد نیاز برای شرکت در دوره های تحصیلی در مراکز مورد نظر لازم و ضروری می باشد. این آزمون تک بعدی نمی باشد و عموما مهارت های مختلف در زمینه مدیریت را در یک داوطلب می سنجد.

آزمون GMAT

آزمون GMAT

بخش های آزمون GMAT

آزمون GMAT از 3 بخش متشکل می باشد. بخش اول مربوط به نوشتار تحلیلی می باشد. در این بخش داوطلب با 2 متن سر و کار خواهد داشت که هر یک از این بخش ها 30 دقیقه زمان می برد. معمولا این آزمون با همین بخش آغاز می گردد. این بخش از آزمون نسبت به آزمون های آیلتس و تافل پیچیده تر می باشد. همچنین این بخش از آزمون در مقایسه با آیلتس و تافل طولانی تر میباشد و میبایست متون طولانی تری نگارش گردد.
بخش مربوط به سوالات 4 گرینه ای آزمون دارای 37 سوال می باشد که مجموعا 75 دقیقه زمان می برد. بخش شفاهی این آزمون دارای 41 سوال می باشد که 75 دقیقه زمان می برد. برعکس بسیاری از آزمون های زبان ، آزمون GMAT دارای نمره منفی در صورت خالی گذاشتن پاسخ و یا داشتن چندین پاسخ غلط پشت سر هم می باشد.

دوره های آمادگی آزمون GMAT

آموزشگاه زبان ایران کمبریج همواره ارایه دهنده دوره های آموزش و آمادگی آزمون GMAT به شما عزیزان به شکل نیمه خصوصی و خصوصی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر پیرامون این دوره های با شماره های 88854048 و 88854207 تماس حاصل نمایید و با مشاورین ما در آموزشگاه زبان ایران کمبریج ارتباط برقرار کنید.

Related Articles
بهترین مدرک زبان انگلیسی
آزمون تافل چیست ؟
معلم خصوصی زبان
You must be logged in to post a comment.