تکنیک های Listening آیلتس

تکنیک های Listening آیلتس

آموزشگاه زبان ایران کمبریج در این مطلب به ارایه تکنیک های Listening آیلتس می پردازد که برای بسیاری از داوطلبین آزمون آیلتس بسیار حایز اهمیت می باشد و همچنین برای علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی به شکل حرفه ای خالی از لطف نمی باشد. برای گرفتن نمره و امتیاز خوب در آزمون آیلتس در بخش Listening بهتر است به تکنیک های Listening آیلتس در این مطلب دقت کرده و آن ها را در طی روند Listening در آزمون آیلتس خود به کار ببرید.

تکنیک های Listening آیلتس

تکنیک های Listening آیلتس

معرفی تکنیک های Listening آیلتس

1. موضوع را حدس بزنید.
این امر به شما کمک می کند که در حالی که به Listening گوش می دهید تا مطلب را حدس زده و بسیاری از بخش ها را به سادگی متوجه شوید زیرا از قبل آن را در ذهن خود تصویر سازی کرده اید.
2. سوال را پیش بینی کنید.
شما می بایست سعی کنید تا حدس بزنید که چه اطلاعاتی را گوش می دهید. مثلا اگر اطلاعات در بخش Listening شامل مطالبی در ارتباط با اسامی ، اعداد و آدرس می باشد راحت تر می توانید سوالات مربوط به آن بخش را شناسایی کرده و پاسخ دهید.
3. دقیقه ای برای نگاهی به هر بخش اختصاص دهید.
در انتهای هر بخش به شما 30 ثانیه فرصت داده می شود تا جواب های خود را چک کنید و در ادامه به شما 30 ثانیه زمان داده می شود تا به سوالات بخش نگاهی بیاندازید. بنابراین می توانید از نهایت زمان برای این بخش استفاده کنید.
4. در ارتباط با ترتیب سوالات دقت کنید.
عموما شما جدولی برای پر کردن و وارد کردن سوالات خواهید داشت. همیشه پاسخ ها از چپ به راست نمی باشد. بنابراین حتما به ترتیب سوالات دقت کنید در غیر این صورت گیج خواهید شد و پاسخ ها را گم خواهید کرد.
5. اگر پاسخی را جا انداختید به پاسخ به باقی سوالات بپردازید.
اگر بخشی را جا انداختید به آن رجوع نکنید و به پاسخ به ادامه سوالات بپردازید. پاسخ به آن سوال را به موقع وارد کردن پاسخ ها به برگه پاسخ نامه واگذار کنید.

آموزشگاه زبان ایران کمبریج در این مطلب تنها به ارایه برخی از تکنیک های Listening آیلتس پرداخت و شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر پیرامون این آزمون و دیگر آزمون های بین المللی می توانید هموراه با وب سایت آموزشگاه اطلاعات خود را به روز نمایید.

Related Articles
You must be logged in to post a comment.