تکنیک Listening آیلتس

تکنیک Listening آیلتس

مهارت listening آزمون آیلتس یکی از مهارت های نسبتا مشکل برای زبان آموزان و داوطلبانی است که در ایران زندگی می کنند و آموزشگاه زبان ایران کمبریج در این بخش به ارایه تکنیک Listening آیلتس می پردازد. دانستن تکنیک ها و نکات پیرامون این مهارت در آزمون آیلتس نقشی بسیار تعیین کننده دارد.

نکات و تکنیک Listening آیلتس

لازم به ذکر است که فایل صوتی تنها یکبار برای شما پخش خواهد شد و بار دومی برای شما وجود نخواهد داشت تا به آن گوش دهید. وقتی در حال یادگیری و تمرین نکات گرامری و لغات هستید سعی کنید بیش از یکبار به تلفظ صحیح آن ها گوش دهید تا گوشتان به آن ها عادت کند.

برای موفقیت در آزمون آیلتس در بخش Listening ، می بایست توانایی انجام چند کار در لحظه را داشته باشید. زیرا در حال گوش دادن به Listening می بایست بتوانید نکات را یادداشت کرده و بدنبال جواب صحیح گشته که تمامی این کارها می بایست همزمان با هم انجام شود.

وقتی قبل از آزمونتان در حال تمرین در منزلتان می باشد ، سعی کنید انتقال پاسخ های صحیح از چرک نویس به پاسخ نامه را یادگرفته و انجام دهید تا روز آزمون نسبت به این موضوع دید خوبی داشته باشید.

بخاطر داشته باشید که می بایست پاسخ ها را با مداد وارد کرده بنابراین از نوشتن با خودکار در برگه خودداری نمایید.

بخاطر داشته باشید که به ازای هر پاسخ درست نمره شما محسوب می شود و پاسخ های منفی دارای امتیاز منفی نمی باشند. بنابراین اگر پاسخ سوالی را نمی دانید می توانید آن را حدس بزنید و هیچگاه پاسخ نامه خود را سفید نگذارید و تمامی قسمت ها را پر کنید.

از دیگر تکنیک Listening آیلتس می توان به این موضوع اشاره کرد که می توانید جواب ها را با حروف بزرگ یا کوچک یادداشت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *