افعال در زبان انگلیسی

افعال در زبان انگلیسی

در این بخش از آموزش رایگان زبان به ارایه نکات پیرامون افعال در زبان انگلیسی می پردازیم. در ابتدا به کلیت مفهوم فعل اشاراتی خواهیم داشت. در ادامه به نکات پیرامون افعال در زبان انگلیسی خواهیم پرداخت.

مفهوم افعال در زبان انگلیسی

به طور کلی افعال دسته ای از کلمات هستند که عملکردی را بیان میکنند. این اعمال همچون خوردن ، پوشیدن ، خوابیدن ، و … میباشند. به طور ساده تر می توان گفت که فعل کلمه ای است که کاری که چیزی با کسی انجام میدهد را نشان میدهد.

تقریبا تمامی جملات در گفتار و نوشتار دارای فعل میباشند. افعال در جملات بیان کننده زمان جمله نیز میباشند. این به این معناست که فعل نشان دهنده زمان وقوع آن اتفاق نیز میباشد.

افعال همچنین بیان کننده حالت نیز می باشند. افعال می توانند امری ، محترمانه ، خشن و … باشند و این حس را به شنونده یا خواننده انتقال دهند.

ساختار افعال در زبان انگلیسی

بطور کلی می توان گفت افعال در زبان انگلیسی صرف می شوند و دارای شکل های مختلفی می باشند. این اشکال به شخص و زمان فعل بستگی دارد. صرف فعلی که مربوط به زمان فعل می شود در تمامی زمانها و برای تمامی اشخاص وجود دارد.

در زبان انگلیسی 2 نوع ساختار برای فعل وجود دارد:

قعل به همراه to

فعل به همراه ing

برای مثال به افعال فوق نگاه کنید:

to start – to go – to walk

starting – going – walking

صرف فعل مربوط به اشخاص نیز به اول شخص ، دوم شخص و یا سوم شخص بودن فرد بستگی دارد.

برای مثال به کاربرد قعل go در جملات فوق دقت کنید:

I go – You go – She goes – He goes – It goes – We go – You go – They go

همانطور که می بینید برای سوم شخص مفرد در زمان حال ساده فعل متفاوت صرف می شود.

شما عزیزان برای آموزش زبان انگلیسی می توانید همواره با وب سایت آموزشگاه زبان ایران کمبریج در ارتباط باشید. در این بخش تنها به معرفی افعال در زبان انگلیسی بشکل بسیار خلاصه پرداختیم.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.