آمادگی آزمون IELTS

آمادگی آزمون IELTS

آموزشگاه زبان ایران کمبریج در این بخش به ارایه نکات لازم پیرامون آمادگی آزمون IELTS میپردازد. برای شرکت در آزمون IELTS می بایست آشنایی کامل با روند آزمون آیلتس و طرز نمره دهی آن داشته باشید. شما عزیزان می توانید با مطالعه نکات زیر به ارتقای سطح خود در آزمون IELTS کمک کنید. همانطور که می دانید آزمون آیلتس شامل سنجش 4 مهارت زبان انگلیسی می باشد.

این مهارت ها به ترتیب آمدنشان در آزمون شامل مهارت های Listening ، Reading ، Writing و Speaking می باشد.

آمادگی آزمون IELTS

آمادگی آزمون IELTS

نکته ای مهم پیرامون Speaking آزمون IELTS

3 بخش اول این آزمون در یک مرحله و بخش Speaking در یک روز جدا و یا زمانی متفاوت برگزار می شود. آزمون Speaking در برخی مراکز برگزاری آزمون در همانروز آزمون کتبی برگزار می شود. در برخی دیگر از مراکز برگزاری در فاصله 7 روزه قبل و یا بعد از آزمون کتبی برگزار می شود.

نکته ای مهم پیرامون Listening آزمون IELTS

در بخش listening آزمون آیلتس شما با لهجه های مختلفی از زبان انگلیسی مواجه می شوید. این لهجه ها شامل لهجه آمریکای شمالی ، بریتانیایی ، استرالیایی و نیوزیلندی می باشد. بنابراین تصور اینکه لهجه بخش شنیداری آزمون آیلتس تنها بریتانیایی میباشد تصوری غلط می باشد.

ساختار آزمون IELTS جنرال و آکادمیک

آزمون IELTS دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک دارد. این دو نوع آزمون آیلتس در دو مهارت Speaking و Listening یکسان می باشند و تنها در Reading و Writing متفاوتند. البته نمره دهی هر دو آزمون همانند هم می باشد و از 9 نمره می باشد.

ساختار آیلتس

برای موفقیت در آزمون IELTS می بایست آزمون IELTS را به خوبی بشناسید. کلاس های آمادگی آزمون IELTS به این امر کمک می کند. شما ممکن است از سطح زبانی خوبی برخوردار باشید اما در صورت عدم شناخت ساختار آیلتس ممکن است نمره بسیار حایز اهمیتی را از دست دهید. بنابراین شرکت در دوره های آمادگی آزمون IELTS را بسیار به شما عزیزان توصیه می کنیم.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *