لهجه مادریدی

لهجه مادریدی

زبان اسپانیایی با گسترش متکلمین در بیش از 23 کشور دارای لهجه های مختلف می باشد. لهجه مادریدی به عنوان لهجه اصلی و خنثی برای یادگیری زبان اسپانیایی به عنوان لهجه اصلی برای آموزش استفاده می شود. در موسسه زبان ایران کمبریج نیز، لهجه مادریدی برای آموزش زبان اسپانیایی استفاده می شود.
طبق تحقیقات صورت گرفته توسط Gleeden.com بر روی یک ملیون و دویست نفر، لهجه مادریدی به عنوان جذاب ترین لهجه اسپانیایی انتخاب شد.
لهجه مادریدی لهجه رادیو و تلویزیون ملی اسپانیا است و از این رو بهترین راه برای یادگیری لهجه مادریدی شنیدن اخبار و مشاهده شبکه تلویزیونی اسپانیا است.
لهجه مادریدی ، لهجه ای خشک است که “خ” ها در آن مشخص و استرس کلمات باید با دقت و به درستی رعایت شود.

mf
در لهجه مادریدی برای اشاره به متمم مذکر از le و برای اشاره به متمم مونث la بسیار استفاده می شود. معمولا le و la بعد از این افعال به کار می رود:
Decir(گفتن)- Dar(دادن)- Gustar(دوست داشتن)- Poner(قرار دادن)- Ver(دیدن)- Preguntar(پرسیدن)- Escribir(نوشتن)- ….
به عنوان مثال : به او (خانم) شکلات می دهم. La doyun chocolate.
به او (آقا) شکلات می دهم. Le doyun chocolate.
در لهجه مادریدی سریع صحبت می کنند و گاهی آنقدر سریع کلمات بیان می شوند که از تلفظ بعضی حروف کلمه چشم پوشی می کنند. در لهجه مادریدی به علت سرعت بعضی از حروف کلمه ادا نمی شوند. مثال : تلفظ Coa-Cola به جای Coca-Cola
توجه کنید که هیچ گاه نباید در لهجه مادریدی s آخر کلمات را در تلفظ حذف کنید. اما گاهی حرف s به خصوص در آخر کلمات به صورت حرف j ادا می شود.
Es que در لهجه مادریدی به صورت Ej que و Escondido en el bosque به صورت Escondi(d)o en el bojque بیان می شود.
در لهجه مادریدی به تفاوت تلفظ حروف S,C,Z دقت کنید.S به صورت س و C و Z به صورت حرف ث ( یا th انگلیسی( بیان می شود.
در مکالمات لهجه مادریدی و در شهر مادرید از زمان ماضی نقلی بسیار استفاده می شود.
در لهجه مادریدی d آخر کلمات به صورت حرف z بیان می شود. می توانیم به کلمات Verdad و Madrid اشاره کنیم که به صورت Verdaz و Madriz گفته می شوند.
اما به طور کلی توجه داشته باشید که این تفاوت لهجه برای یک خارجی آنقدر واضح نیست که بتواند لهجه مادریدی و یا والنسیایی را از هم تشخیص دهد.
آموزشگاه زبان ایران کمبریج به عنوان تنها مرکز تخصصی آموزش زبان اسپانیایی در ایران و مورد تایید سفارت اسپانیا در ایران می باشد. شما می توانید برای یادگیری زبان اسپانیایی به آموزشگاه زبان ایران کمبریج مراجعه کنید و یا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین ما در ارتباط باشید. برای اطلاع از ساعت و روز دوره های زبان اسپانیایی میتوانید با شماره های 88854048 و 88854207 تماس حاصل نمایید و یا با مراجعه به بخش تماس با ما وب سایت آموزشگاه زبان ایران کمبریج همواره با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *