نمره آزمون OET

نمره آزمون OET

همان طور که می دانید آزمون OET یک آزمون بین المللی است که سطح زبان حرفه ای گرایش های درمانی و پزشکی را مورد سنجش قرار می دهد که در اینجا به نمره آزمون OET که بخش با اهمیتی از این آزمون می باشد ، اشاره می کنیم . این آزمون را از پزشکان وو دیگر گرایش های درمانی که تمایل به کار کردن در محیطی انگلیسی زبان را دارند می گیرند. این آزمون یک نتیجه معتبر از هر چهار مهارت زبانی شامل Listening ، Speaking ، Reading و Writing را به شکل بین المللی ارایه می دهد که تاکیید عمده آن بر روی مهارت برقراری ارتباط در محیط های حرفه ای می باشد.

میزان و محاسبه نمره آزمون OET

شما در برگه ای که نتیجه آزمون به شما ارایه داده می شود نتیجه ای از هر چهار مهارت خود خواهید دید که از A که بهترین نمره است تا E که پایین ترین نمره است به شما نمره داده شده است. هر یک از این مهارت ها به شیوه خاصی نمره داده می شوند.

نمره آزمون OET

نمره آزمون OET

میزان محاسبه نمره آزمون OET در مهارت Reading و Listening

پاسخ های شما در بخش اول یا همان بخش A مهارت Reading و Listening توسط ممتحنین ماهر خود سازمان OET تصحیح می شود و این کار به شکل رندم و اتفاقی صورت می پذیرد که جای شبه ای بوجود نیاید. بخش B مهارت Reading توسط کامپیوتر اسکن شده و به شکل اتوماتیک نمره داده می شود.

میزان محاسبه نمره آزمون OET در مهارت Speaking و Writing

عملکرد شما در دو مهارت Speaking و Writing توسط حداقل دو ممتحن مورد ارزیابی قرار می گیرد. اگر نمره دهی این دو فرد به عملکرد شما از هم متفاوت باشد ، فابل شما برای ممتحنی دیگر ارایه داده می شود تا نظر وی نیز نسبت به عملکرد شما داده شود.
در تصحیح مهارت Writing نکاتی مورد ارزیابی می گیرد که طبق آن ها به شما عزیزان نمره دهی می شود. نکاتی همچون پوشش کامل موضوع در متن ، استفاده از زبانی مناسب ، نکات گرامری صحیح و مرتبط به هم ، املا و ساختار نوشتاری و … . این نکات به شکل مساوی دارای امتیاز یکسان می باشندو برای گرفتن نمره و سطح خوبی در بخش Writing می بایست همانند نویسنده ای خوب در آزمون ظاهر شوید.

آموزشگاه زبان ایران کمبریج برگزار کننده دوره های آموزش و آمادگی آزمون OET می باشد که در این بخش به ارایه نکات و اطلاعات لازم و البته کلی برای نمره آزمون OET به شما عزیزان می پردازد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از روز و ساعت دوره ها و نحوه ثبت نام با شماره های 88854048 و 88854207 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *