آزمون TOEIC

آزمون TOEIC

آزمون TOEIC یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی می باشد که مخفف Test of English for International Communication می باشد و زیر نظر ETS برگزار می شود. آزمون TOEIC مهارت و توانایی زبان انگلیسی را در افراد غیر انگلیسی زبان ؛ در محیطی انگلیسی زبان را علی الخصوص در محیط های کاری  مورد سنجش قرار می دهد. این آزمون نوع های مختلفی دارد، در نوع قدیمی تر آن مهارت های Listening و Reading به شکل مساوی نمره دهی می شدند و نمره کل آن از 990 داده می شد که بطور کلی این نوع از آزمون مهارت درک مطلب زبان آموز را مورد ارزیابی قرار می دهد. در نوع جدیدتر آزمون TOEIC ، مهارت های Speaking و Listening با توجه به مهارت های لغوی ، ساختار جملات و گرامر ، روان بیان کردن جملات و انتقال معانی نمره داده می شوند و مجموع آن از 400 می باشد.

آزمون TOEIC

آزمون TOEIC

آزمون TOEIC – بخش Listening و Reading

در بخش مهارت های درک مطلب 200 سوال چهار گزینه ای به داوطلبین داده می شود و نمره هر یک از این مهارت های به تنهایی از 5 تا 495 محاسبه می گردد و در مجموع نمره هر دو بخش از 990 داده می شود. این نمرات نسبت به رنج خود با نشان دادن زنگی خاص در نتیجه آزمون برای شما عزیزان نمایش داده می شود. برای مثال رنگ نارنجی بیانگر نمره بین 10 الی 219 می باشد.

آزمون TOEIC – بخش Speaking و Writing

این بخش از آزمون از سال 2006 اضافه شده است و داوطلب نمره جداگانه ای در هر بخش دریافت می کند و وی می تواند در هر دو آزمون و یا تنها در یکی از آن ها شرکت کند. بخش Speaking حدود 20 دقیقه زمان می برد و بخش Writing حدود 60 دقیقه زمان احتیاج دارد. برای هر یک از این بخش ها نمره ای بین 0 الی 200 در نظر گرفته شده است.

آموزشگاه زبان ایران کمبریج همواره برگزار کننده دوره های آموزش و آمادگی آزمون TOEIC می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های 88854048 و 88854207 تماس حاصل نمایید.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *