آزمون yos زبان ترکی استانبولی

آزمون yos زبان ترکی استانبولی

آموزشگاه زبان ایران کمبریج برگزار کننده دوره های آموزش و آمادگی آزمون yos زبان ترکی استانبولی به شکل نیمه خصوصی و خصوصی می باشد و در این بخش به ارایه اطلاعات پیرامون آزمون yos زبان ترکی استانبولی شامل منابع ، هزینه و تاریخ آزمون می پردازد. این آزمون توسط مرکز OSYM برگزار می شود و نتیجه این آزمون برای دانشجویانی که برای مقاطع کارشناسی ارشد تمایل به ادامه تحصیل دارند مطلوب و مورد نیاز می باشد.

مواد آزمون yos زبان ترکی استانبولی

آزمون yos زبان ترکی دارای دو بخش می باشد که بخش اول شامل مهارت های اولیه آزمون زبان می باشد. این سوالات به شکل حداقل به زبان بستگی دارند اما توضیحات به زبان انگلیسی و ترکی ارایه داده شده است. آزمون Yos دارای 80 سوال می باشد که 45 تا از سوالات مربوط به IQ می باشد و 35 تا از سوالات مربوط به ریاضیات می باشد. مدت زمان این آزمون 90 دقیقه می باشد.

بخش دوم مربوط به آزمون توانایی های زبان ترکی استانبولی می باشد. این آزمون 60 دقیقه به طول می انجامد. این بخش مربوط به تصمیم گیری برای شرکت داوطلب در دوره های آموزشی می باشد که به زبان ترکی برگزار می شود. اکثر مراکز آموزشی خصوصی و دانشگاه های خصوصی این بخش از آزمون را مورد ارزیابی قرار نمیدهند زیرا اکثر دروس برگزاری آنها به زبان انگلیسی می باشد. این بخش تنها برای دانشگاه های دولتی که به زبان ترکی استانبولی می باشند مورد نیاز است.

در سراسر جهان سالانه 9200 نفر در آزمون yos شرکت می کنند.

برخی از دانشگاه های خصوصی آزمون yos زبان ترکی را به شکل رایگان برگزار می کنند. در این حالت شما نمی توانید نتیجه آزمون را برای دانشگاه یا مراکز آموزشی دیگر نیز بکار گیرید.

آموزشگاه زبان ایران کمبریج همواره برگزار کننده دوره ها ی آموزش و آمادگی آزمون yos زبان ترکی استانبولی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره های 88854048 و 88854207 تماس حاصل نمایید.

Related Articles
محاسبه نمره آیلتس
مهاجرت به کانادا
آزمون زبان FCE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *