مقایسه میان معلم خصوصی و کلاس و مطالعه خودخوان

مقایسه میان معلم خصوصی و کلاس و مطالعه خودخوان :  اگر دانش‌آموز سال سوم دبیرستان (سال یازدهم) هستید یا فرزندی دارید که سال سوم دبیرستان است و قرار است در مورد آمادگی برای آزمون‌های SAT/AC تصمیم گیری کنید. شاید به گزینه‌های متعددی فکر کنید که در دسترس شماست. در ادامه چند دیدگاه را بررسی می‌کنیم ، با ایران کمبریج همراه باشید..

مقایسه روش های یادگیری زبان

شرکت در کلاس

به عقیده من شرکت کردن در کلاس تنها در دو حالت مفید خواهد بود:

حالت اول

مقایسه میان معلم خصوصی ، شرکت در کلاس و مطالعه خودخوان : در شرایطی است که درمورد آزمون مضطرب هستید و می‌خواهید در یک موقعیت رسمی و اصولی با آزمون آشنا شوید. رویارویی با آزمون «SAT» یا «ACT» ممکن است ابتدای کار شما را گیج و سردرگم کند، و اگر فکر می‌کنید کمکی بهتان می‌کند که از شخص دیگری بخواهید تا آزمون را برایتان تحلیل و موشکافی کند و به شما بگویید چه تصوری از آزمون داشته باشید، به نظرم هیچ ایرادی ندارد که در کلاس شرکت کنید.

مقایسه میان معلم خصوصی و کلاس و مطالعه خودخوان

حالت دوم

زمانیست که به تمامی مطالب اصلی آزمون مسلط هستید و فقط به راهکارهایی نیاز دارید تا بتوانید دانش و آموخته‌هایتان را در آزمون بکار ببندید. توصیه نمی‌کنم این پیشنهاد را همچون نسخه‌ای واحد در هر شرایطی در نظر بگیرید چرا که اغلب کلاس‌ها برای افرادی تنظیم شده‌اند که نمره آزمونشان بین 550 تا 600 است، اما در برخی موارد می‌تواند مفید  باشد.

به هرحال اگر در کلاس زبان شرکت می‌کنید، راهکارهایی را که می‌آموزید بادقت و احتیاط بکار ببندید. اگر راهکاری در مورد شما نتیجه نمی‌دهد، پایبندش نمانید و از راهکار دست بردارید. دانش‌آموزان بسیاری داشتم که بعد از شرکت در کلاس‌های کاپلان پیش من می‌آمدند و نمره‌هایشان افت کرده بود. و قبل از هر کاری می‌بایست مجبورشان می‌کردم از پرداختن به روش‌هایی که نتیجه مطلوب ندارد دست بکشند. اگر برایتان امکان دارد، سراغ موسسات بزرگ نروید؛یک موسسه محلی کوچک‌تر پیدا کنید یا یک معلم خصوصی که مایل است گروه کوچکی را گرد آورد.

معلم خصوصی

اگر نیاز دارید روی مطالب کلیدی و اصلی زبان انگلیسی  بیشتر کار کنید، یا در یکی از حوزه‌های درسی نیاز به کمک جدی دارید، پیدا کردن یک معلم خصوصی انتخاب بسیار بهتری از کلاس رفتن است.

اغلب افراد از گزینه تدریس خصوصی صرف نظر می‌کنند زیرا معتقدند هزینه‌ی سرسام آوری دارد اما در پرداخت 500 تا 1000 دلار هزینه کلاس‌های کاپلان تردید نمی‌کنند. در حالی که همین هزینه می‌تواند برای حدود 10 تا 20 ساعت کلاس با یک معلم خصوصی معتبر کافی باشد. هرگز تصور نکنید که قیمت مساوی با کیفیت است، ضمن اینکه بسیاری از موسسات تدریس خصوصی کمک‌های مالی ارایه می‌دهند. و/یا فعالیت‌های خیرخواهانه‌ای به صورت رایگان فراهم می‌کنند. اگر در نزدیکی یک دانشگاه یا کالج زندگی می‌کنید، سعی کنید دانشجویی را پیدا کنید که نمرات خوبی کسب کرده و تجربه معلم خصوصی را داشته است. به احتمال زیاد معلم‌های خصوصی درخواست مبالغ هنگفت نمی‌کنند.

معلم خصوصی و کلاس و مطالعه خودخوان

برخلاف آنچه بسیاری از موسسات تدریس خصوصی می‌خواهند مراجعین‌شان را متقاعد کنند. ضرورتی ندارد معلمین خصوصی مدارک عالی دانشگاهی داشته باشند یا در گذشته از بورس تحصیلی رودز بهره مند شده باشند. تا بتوانند برای آزمون SAT تدریس کارآمدی داشته باشند. فقط کافیست درک کنند سازوکار این آزمون چگونه است و بتوانند مطالب ضروری را به شیوه‌ای انتقال دهند که فهم آن آسان باشد. با این حال، حتما اطمینان حاصل کنید که پیشینه‌ی معلم خصوصی با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

نکته مهم

اگرچه بسیاری از معلمین خصوصی قادرند در تمام بخش‌های آزمون خاص نمرات عالی کسب کنند، اغلب آنها از جنبه‌ی تدریس در یک حوزه توانایی بیشتری دارند. اگر در بخش «خواندن» نیاز به تمرین و تلاش بیشتری دارید و معلم خصوصی در رشته شیمی مدرک دارد، به احتمال زیاد مهارت او با نیازتان همخوانی و مطابقت ندارد، درست است. SAT یک آزمون استدلالی است (می‌توانید برداشت خود را از این موضوع داشته باشید)، اما علاوه بر آن آزمون ریاضی و خواندن نیز هست، و اگر مهارت‌های پایه‌ی شما در یکی از این حوزه‌ها ضعیف باشد.

لازم است با شخصی کار کنید که موضوع را کاملا درک می‌کند. نه کسی که فقط ترفند و راهکار یادتان دهد. در هر حال، معلم خصوصی تا جایی سودمند است که دانش‌آموز باانگیزه باشد و تمایل داشته باشد در فرایند تدریس مشارکت فعالی داشته باشد. در غیر اینصورت، پرداخت هزینه به معلم خصوصی هدر دادن پول‌تان خواهد بود.

روش مطالعه خودخوان

مقایسه میان معلم خصوصی ، شرکت در کلاس و مطالعه خودخوان : مطالعه خودخوان زمانی بهترین نتیجه را دارد که یا در حال حاضر روی تمامی مطالب کلیدی تسلط داشته باشید یا تمایل داشته باشید وقت زیادی را صرف کنید تا روی مطالب مسلط شوید. برای آنکه نمرات آزمون‌تان افزایش چشمگیری داشته باشد، ضروریست که از انگیزه درونی بالایی برخوردار باشید. اگرچه برنامه‌های آنلاین زیاد هستند از جمله «Grockit» و «Prep Me»، خیلی باید مراقب باشید.

مطالعه خودخوان

بسیاری از مطالب آنها، مشابه بسیاری از مطالب موسسه‌های آمادگی آزمون، با آنچه در آزمون‌های واقعی هست شباهت بسیار کمی دارد، و درباره‌ی آنه باید مطالعه کنید، به شما تصور اشتباهی می‌دهد. کتابچه راهنمای آزمون‌های SAT/ACT ضروری و غیرقابل چشم‌پوشی است. تا جایی که امکان دارد، لازم است با مطالب حقیقی کار کنید؛ در غیر اینصورت در نهایت وقت زیادی را هدر خواهید داد.

اگر توان پرداخت دارید، در برنامه آنلاین موسسه کالج برد ثبت نام کنید. و اگر واقعا نمی‌دانید دلیل نوع خاصی از سوال چیست، از یک دوست یا از والدین یا یک معلم کمک بخواهید. همیشه مشاورانی هستند که برای آزمون‌های ورودی دانشگاه توصیه‌هایی ارایه می‌کنند، اما لازم است در مورد برخی از توصیه‌ها احتیاط کنید. فقط به این خاطر که یک راهکار خاص برای فرد دیگری نتیجه داشته (برای مثال بدون آنکه متن را بخوانید، اول سراغ پرسش‌های متن بروید) بدان معنا نیست که در مورد شما هم نتیجه داشته باشد.

روش های جدید را امتحان کنید

باید با میل و رغبت تکنیک‌های متفاوت را بیازمایید و بفهمید کدام تکنیک برایتان قابل درک است. باید با میل و رغبت کارتان را با دقت بسیار بالا بازبینی کنید و تحلیل و ارزیابی کنید کدام مطالب را می‌فهمید و کدام موارد را نمی‌فهمید. نه اینکه فقط از میان مطالب متعدد رد شوید و انتظار داشته باشید نمره آزمون‌تان به طور خودکار افزایش پیدا کند. آشنایی با مفاهیم به معنای تسلط داشتن بر آنها نیست. مطالعه خودخوان می‌تواند اثرگذار باشد اما بدون شک مسیری نیست که هرکسی بتواند طی کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =