مدرک آیلتس

مدرک آیلتس

اخذ مدرک آیلتس امروزه دغدغه ای برای بسیاری از افراد شده است. بسیارند کسانیکه برای پروسه مهاجرت و یا ادامه تحصیل خود تنها نیازمند مدرک ielts می باشند. این مدرک با شرکت در آزمون آیلتس بدست می آید و دارای امتیاز های خاصی می باشد. در این آزمون قبولی و ردی وجود ندارد و تنها امتیاز شماست که وضعیت تان را مشخص میکند. این آزمون دارای نمره بندی 1 الی 9 می باشد و چهار مهارت اصلی زبان را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 

مدرک آیلتس

مدرک آیلتس

بهتر است قبل از هر چیزی کمی با ساختار آزمون آیلتس آشنا شوید.

ساختار آزمون آیلتس

این آزمون در بسیاری از کشور های سراسر جهان برگزار می شود. در ایران نیز این آزمون بطور متوسط هر ماه توسط چندین مرکز آزمون برگزار می شود و به متقاضیان مدرک میدهد. مهارت های اصلی زبان در این آزمون موزد ارزشیابی قرار می گیرند:

مهارت شنیداری listening

مهارت گفتاری speaking

مهارت خواندن reading

مهارت نوشتن writing

به هر یک از این مهارت ها نمره ای جدا اختصاص داده شده است و در انتها نمره کلی نیز در نظر گرفته می شود.

اعتبار مدرک آیلتس

بطور کلی بهتر است که بدانید اعتبار مدرک آیلتس 2 سال می باشد. بنابراین اگر در پروسه ای چند ساله قرار دارید به هیچ عنوان زودتر از موعد برای آزمون اقدام نکنید. زیرا برای هر مرکزی که اقدام نمایید ، پس از پایان اعتبار مدرک مورد قبول قرار نمی گیرد.

مدرک آزمون آیلتس قابل ارایه به تمامی سازمان ها و موسسات سراسر دنیاست.. شما عزیزان برای ادامه تحصیل می توانید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت نمایید. همچنین اگر برای برنامه مهاجرتی و یا ویزای کاری اقدام می کنید می بایست در آزمون آیلتس جنرال شرکت نمایید.

در هر دو حالت میزان نمره دهی از 9 می باشد و هر 4 مهارت زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار میگیرد. طول مدت این آزمون در حدود 3 ساعت می باشد و آزمون speaking جدا ارزیابی می شود.

نمره مورد قبول در آزمون آیلتس

در آزمون ielts بسته به محل ارایه شما نمره قبولی متفاوت است. برای مثال شرایط قردی که برای ادامه تحثیل در کانادا اقدام می نماید با قردی مهاجر متفاوت است. شما عزیزان می بایست از مقصد مورد نظر خود اطلاعات دقیق را کسب نمایید. بطور کلی نمره های مورد قبول در سراسر دنیا بین نمره 6 الی 7 می باشند.

دوره های آمادگی اخذ مدرک آیلتس

آموزشگاه زبان ایران کمبریج همواره برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون آیلتس می باشد. این دوره ها شامل :

  • دوره های فوق فشرده pre-ielts
    دوره های فشرده pre-ielts
    دوره های نیمه فشرده pre-ietls
  • دوره های آمادگی آزمون ielts

با شرکت در این دوره ها شما می توانید قبولی خود را در آزمون آیلتس تضمین کنید و براحتی مدرک آیلتس خود را اخذ نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *