تکنیک های Listening آیلتس

تکنیک های Listening آیلتس

آموشگاه زبان ایران کمبریج در این بخش به ارایه تکنیک های Listening آیلتس برای ارتقای سطح نمره آزمون آیلتس شما عزیزان میپردازد. همانطور که می دانید این بخش از آزمون آیلتس در دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک یکسان می باشد و نوع سوالات و درجه سختی آن بین این دو نوع آزمون تفاوتی ندارد. تکنیک های لیسنینگ ارایه شده در این بخش منبع خوبی برای تمرین شما عزیزان برای بهبود وضعیت و عملکردتان در این بخش از آزمون IELTS میباشد.

برخی از تکنیک های Listening آیلتس

یکی از سختی های مهارت Listening آزمون آیلتس این است که در عین واحد می بایست هم گوش دهید هم بخوانید و هم پاسخ را بنویسید. بنابراین بهتر است قبل از هر چیزی صورت سوال را بخوانید و پاسخی را که می خواهید بشنوید حدس بزنید و آمادگی نسبی از قبل داشته باشید.

در برخی مواقع پاسخ دو سوال پشت هم در آیلتس بلافاصله در بخش Listening گفته می شوند بنابراین بهتر است همیشه دو سوال را با هم بخوانید زیرا شنیدن پاسخ یک سوال و بعد مراجعه  به سوال بعدی زمان شما را از بین می برد و ممکن است نتوانید سوال را پاسخ دهید.

برخی مواقع شما عزیزان پاسخ های خود را به آخر بخش محول می کنید این در حالیست که انجام این کار به هیج عنوان توصیه نمی شود و می بایست پاسخ را بلافاصله وارد کرده و ریسک فراموشی را به حداقل برسانید.

در بخش اول مهارت Listening آزمون آیلتس ، می بایست یک اسم را هجا و یا یک شماره را بنویسید. این موضوع ممکن است ساده به نظر برسد اما اگر در دیکته کلمات اشتباهی داشته باشید به طور قطع نمره آن بخش را از دست می دهید.

از دیگر تکنیک های Listening آیلتس می توان به این موضوع اشاره کرد که همانطور که میدانید آزمون آیلتس نمره منفی ندارد. بنابراین هیچ سوالی را بی پاسخ رها نکنید و شانس خود را در گرفتن نمره بهتر امتحان کنید.

 

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *