آیلتس Life Skill

آیلتس Life Skill

یکی از سوالاتی که امروزه بسیاری از زبان آموزان علی الخصوص متقاضیان مهاجرت دارند این است که آیلتس Life Skill چیست و در چه سطحی می باشد. آموزشگاه زبان ایران کمبریج با توجه به تعداد زیاد داوطلبین این آزمون به ارایه پاره ای از توضیحات پیرامون آزمون آیلتس Life Skill می پردازد. این آزمون از آوریل سال 2015 شروع به برگزاری کرد و برای پروسه اقامت و اخذ ویزا می باشد.
در درجه اول بهتر است بدانید که این آزمون برای ارزیابی مهارت Speaking و Listening داوطلبین می باشد که دارای سطح A1 و B1 آموزش آیلتس می باشد. قبل از ثبت نام در آزمون بهتر از اطلاعات لازم را پیرامون آن کسب نمایید.

فرق آیلتس Life Skill در سطح A1 و B1

بهتر است که بدانید در هر دو آزمون تنها دو مهارت Speaking و Listening مورد ارزیابی قرار می گیرد با این تفاوت که در آزمون آیلتس سطح A1 مدت زمان 16 الی 18 دقیقه به طول می انجامد حال آنکه آزمون آیلتس در سطح B1 مدت زمان 20 دقیقه به طول می انجامد. لازم است که بدانید سطح A1 دارای دو بخش می باشد در حالیکه سطح B1 دارای 3 بخش می باشد.

بخش اول آزمون آیلتس Life Skill

در این بخش از کاندیدا سوالاتی پرسیده می شود و بحث های کوتاهی در ارتباط با موضوعات روزمره صورت می گیرد. این موضوعات می تواند شامل اطلاعات شخصی ، خانواده و دوستان ، خرید وسایل ، کار ، سلامتی ، اوقات فراغت ، آب و هوا و … می باشد.

بخش دوم آزمون آیلتس Life Skill

در بخش دوم این آزمون کاندیدا به فایل صوتی گوش می دهند و می بایست پاسخ ها را به صورت شفاهی ارایه دهند. شایان ذکر است در طول زمانی که به بخش صوتی گوش میدهید می توانید یادداشت برداری نیز نمایید.

بخش سوم – مربوط به آزمون در سطح B1

این بخش تنها مربوط به داوطلبانی می باشد که در سطح B1 آزمون شرکت می کنند. در این بخش می بایست با یک داوزلب دیگر فعالیتی را برنامه ریزی کنید.

نتیجه آزمون آیلتس Life Skill

در این نوع آزمون IELTS دو نوع نتیجه وجود دارد : قبول یا رد.

امیدواریم با ارایه این مطالب کمکی در زمینه موفقیت شما در این آزمون انجام داده باشیم.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *