استراتژی های ریدینگ تافل

استراتژی های ریدینگ تافل

مهارت ریدینگ تافل یکی از مهارت های کلیدی این آزمون می باشد که در اینجا به بررسی استراتژی های ریدینگ تافل می پردازیم. پیش از شرکت در آزمون می بایست بدانید که چه چیزی در این آزمون مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. در بخش ریدینگ تافل شما با 3 الی 4 متن روبرو خواهید بود. این متون به شکل کتابی و رسمی نوشته شده اند و به هیچ عنوان متون عجیب غریبی نیستنتد. هر متن حدود 12 الی 14 سوال را شامل می شود. در مجموع تعداد سوالات بین 36 الی 56 می باشد. اکثر سوالات 4 گزینه ای می باشند و پلسخ دادن به آن ها دارای تکنیک های خاص خود می باشد.

استراتژی های ریدینگ تافل

استراتژی های ریدینگ تافل

استراتژی های ریدینگ تافل – متن ها

در اینجا به برخی از استراتژی های متون ریدینگ تافل می پردازیم:

1. مطالب و مفهوم کلی را بخوانید و جزییات را رها کنید.

کل متن را به شکل سریع مرور کنید و بخوانید تا ایده اصلی متن را متوجه شوید. بعد از تمام کردن متن سعی کنید اهداف اصلی را در قالب یک جمله بنویسید و به شکل مستقیم به سراغ سوالات بروید.

2. سر لغاتی که معنی آن ها را نمیدانید صبر نکنید.

گرچه تعداد لغات زیادی وجود داشته باشد که معنی آن ها را نمیدانید ،و به اعصاب خود مسلط باشید. به جای صبر کردن و وقت گذاشتن بر روی یک لغت ، به مفهوم کلی جملات بپردازید. اگر مفهوم کلی را متوجه شده اید ، کار اصلی در بخش ریدینگ تافل را انجام داده اید.

استراتژی های ریدینگ تافل – سوالات

به محض این که متن را خواندید به سوالات رجوع کنید. انواع سوالات ریدینگ تافل از سخت به آسان می باشد. ساده ترین سوالات به ترتیب زیر هستند:

1. سوالات راجع به معانی کلمات

این سوالات در متن وجود دارند و سوال مربوطه نزدیک ترین معنی به کلمه را مورد سوال قرار می دهد. اگر بدانید که چطور باید با این نوع سوالات ارتباط برقرار کنید خواهید دانست که راحت ترین نوع سوالات ریدینگ تافل همین بخش می باشد.

2. سوالات با توجه به رجوع به پاراگراف

بعد از تمرکز بر روی سوالات مربوط به معنی کلمات سراغ سوالات مربوط به پاراگراف ها بروید. این سوالات دقیقا نشان می دهند که جواب مربوط به کدام پاراگراف و خط می باشد.

 

آموزشگاه زبان ایران کمبریج همواره ارایه دهنده راه کار های آموزشی و یادگیری آزمون تافل می باشد و در این جا راه کار های مربوط به استراتژی های ریدینگ تافل را به شما عزیزان ارایه می دهد. برای اطلاع از دوره های تافل می توانید به دپارتمان تافل موجود در وب سایت مراجعه نمایید و یا با شماره های 88854048 و 88854207 تماس حاصل نمایید.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *