سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی

سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی

شاید اکثر زبان آموزان تنهای از لغات مرسوم برای سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی استفاده کنند. در این بخش به تمام عبارات و اصطلاحات مربوط به احوالپرسی انگلیسی اشاره می کنیم.

شاید استفاده از Hello و یا How are you برای احوالپرسی مرسوم ترین واژگانی باشد که بکار می برید. در اینجا به اصطلاحات رایج دیگری نیز اشاره می کنیم که مفهوم احوالپرسی را در جایگاههای گوناگون دارند.

اصطلاحات رایج در سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی

در ابتدا به کاربرد Hey ، Hey man و Hi اشاره می کنیم:

کاربرد Hey  و Hi هر دو بجای Hello می توانند باشند. هر دو بیشتر در بین جوانان کاربرد دارد در حالی که Hey بیشتر برای افرادی ست که از قبل همدیگر را می شناسند.

برای مثال اگر به غریبه ای Hey بگویید وی گیج میشود و فکر میکند از قبل می بایست شما را جایی دیده باشد.

از اصطلاح hey man نیز بیشتر برای خطاب به آقایان استفاده می شود. البته گاها از این اصطلاح برای خطاب به زنان جوانی که از آنها شناخت دارید نیز می توانید استفاده کنیدم.

بخاطر داشته باشید که برای خطاب و آگاهی دادن نیز می توانید از این اصطلاح استفاده کنید. بنابراین همیشه Hey man به معنی سلام نمی باشد.

استفاده از How is it going و How are you doing

اگر در محیطی رسمی هستید می توانید تنها از how are you استفاده نمایید. اما در حالات دیگر می توانید از هر یک از عبارات فوق استفاده نمایید. برای پاسخ به این عبارات می توانید هر یک از جوابهای ممکن برای How are you را نیز بکار ببرید.

عبارات What’s going on ، What’s new ، What’s up

این عبارات نیز برای سلام و احوالپرسی در زبان انگلیسی بسیار مرسوم اند. این عبارات نیز مانند how are you می باشند. عموما برای افرادی بکار میروند که از قبل همدیگر را می شناسند. در پاسخ و ادامه این مکالمات می توانید از what about you نیز استفاده نمایید.

این عبارات تنها برخی از اصطلاحات در باب سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی می باشند. شما عزیزان می توانید با در ارتباط بودن با وب سایت ایران کمبریج همواره اطلاعات خود را به روز کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *