لهجه آیلتس

لهجه آیلتس

آموزشگاه بان ایران کمبریج برگزارکننده دوره های متفاوت آموزش آیلتس و ارایه دهنده انواع مشاوره در ارتباط با آیلتس میباشد. یکی از سوالات متداول در ارتباط با آیلتس در ارتباط با لهجه آیلتس میباشد. در اینجا به نکات مهم در ارتباط با آزمون آیلتس در حیطه لهجه آن اشاره میکنیم.

i-love-english-accentتلفظ نقش مهمی در گرفتن نمره خوب در آیلتس در بخش Speaking دارد اما اکثرا دید داوطلبین آیلتس از این موضوع متفاوت میباشد. در اینجا میبایست تفاوت بین Accent یا همان لهجه و تلفظ یا همان Pronunciation را به شماره اشاره میکنیم. باید بدانید که بخش Listening آیلتس با لهجه بریتانیایی یا همان British میباشد. هر فردی زبان انگلیسی را با لهجه خاص خود و نسبت به منطقه و کشور زندگیش صحبت میکند. لهجه آیلتس شما می بایست درست و خوب با توجه به منطقه ناحیه ای که در ان آیلتس میدهید میباشد. لهجه آیلتس نمره آیلتس شما را مورد تاثیر قرار نمیدهد. نمره بخش تلفظ شما بستگی بسیاری به میزان درستی تلفظ و همچنین قابل درک بودن شما میباشد. در اینجا این سوال ممکن است مطرح شود که اگر لهجه آیلتس مهم نیست پس چه فاکتورهایی برای بخش تلفظ مورد ارزیابی قرار میگیرند و دارای اهمیت میباشند. به نکات زیر دقت کنید:

  • تلفظ حروف مجزا
  •  تاکیید و استرس درست واژگان
  •   تاکیید و استرس در جملات
  •   ریتم
  •   تن صدا

راههای بسیاری برای تقویت لهجه و کمک به تلفظ شما نیز وجود دارد. اما لهجه آییلتس به تنهایی هیچ تاثیری روی نمره آیلتس شما ندارد. اما لهجه شما ممکن است بر روی تلفظ صحیح شما در بیان واژگان تاثیر بگذارد. تلفظ صحیح از برخی آوا ها مانند تلفظ Schwa میتواند تاثیری روی تلفظ و معنی صحیح واژگان بگذارد. بنابراین بالاترین انرژی را روی فراگیری تلفظ صحیح بگذارید.
آموزشگاه زبان ایران کمبریج با برگزاری دوره های بحث آزاد زبان انگلیسی به شما برای Fluency و تلفظ صحیحتان کمک میکند. شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از روز و ساعات دوره ها با شماره های 88854048 و 88854207 تماس حاصل نمایید و یا با مراجعه به بخش تماس با ما وب سایت آموزشگاه زبان ایران کمبریج همواره با مشاورین ما در ارتباط باشید.

2 دیدگاه ها. ارسال دیدگاه جدید

خیلی جالبه من کلی نگران لهجه بودم خیلی سخته لهجه تغییر دادن

پاسخ

نیازی به تغییر لهجه نیست در هیچ شرایطی
نگرانی شما بی دلیل است.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *