اعتبار آزمون IELTS

اعتبار آزمون IELTS

آموزشگاه زبان ایران کمبریج در این بخش به ارایه اطلاعات پیرامون اعتبار آزمون IELTS می پردازد. سوال بسیاری از عزیزان در ارتباط با آزمون های بین المللی موضوع مدت زمان اعتبار این مدارک می باشد. همانطور که میدانید آزمون آیلتس را دانشگاه کمبریج برگزار می کند.

در ادامه به ارایه پاره ای از توضیحات پیرامون آزمون های دانشگاه کمبریج می پردازیم.

اعتبار آیلتس و دیگر آزمون های زبان کمبریج

برای مدارک آزمون های زبان کمبریج شما محدودیت زمانی وجود ندارد. این مدارک بدون تاریخ انقضا میباشند و سطح زبانی شما را در تاریخی مشخص نشان میدهند. این در حالیست که میدانیم سطح زبان ممکن است در طی زمان و یا عدم استفاده از زبان تغییر کند.

شرکت ها ، موسسات و یا دانشگاه ها مختلف می توانند تصمیم بگیرند که این مدارک را تا چه مدت زمانی پس از تاریخ آزمون آن قبول دارند. برخی موسسات و یا مراکز تنها مدارکی که بیش از 2 یا 3 سال از آن زمان نگذشته است را مورد قبول می دانند. اگر چه بسیاری از موسسات اگر بتوانید ثابت کنید که در طی مدت زمان بعد از آزمون با زبان سر و کار داشته اید و یا بهبود سطح داشته اید نیز مدرک را قبول می کنند.

شما می توانید با مرکز مورد نظرتان راجع به این موضوع صحبت کنید و شرایط آنجا را نیز بپرسید.

به طور کلی اقدامات لازم برای مهاجرت و یا اخذ اقامت در کشوری نیز نیازمند مدرک زبان می باشد. این مدرک را اصولا بمدت 2 یا 3 سال پس از تاریخ آزمون معتبر می دانند. برای اطمینان بیشتر بهتر است سایت و یا اداره مربوطه را چک کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

آزمون های استثنا

تنها 2 آزمون از آزمون های کمبریج می باشد که دارای مدت اعتبار می باشند:

آزمون IELTS

آزمون BULATS

همانطور که در ابتدای مطلب نیز گفته شد گرچه آزمون های کمبریج عموما انقضای مدرک ندارند اما اعتبار اصلی آنها 2 الی 3 سال است. آزمون آیلتس نیز دارای 2 سال اعتبار می باشد. شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر پیرامون اعتبار آزمون IELTS می توانید با مرکز مورد نظر خود نیز نامه نگاری کنید.

2 پاسخ
 1. مرضیه گفته:

  سلام بعد از دو سال که از دریافت آیلتس بگذره باید مجددا هزینه آزمون بدیم و در آزمون شرکت کنیم؟

  سپاس از پاسخ دهیتون💐

  پاسخ
  • Admin گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله اعتبار این آزمون دو ساله است و پس از آن منقضی و بی اعتبار خواهد بود. 😉

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *