نکات Speaking آزمون آیلتس

نکات Speaking آزمون آیلتس

در این مطلب به بیان نکات Speaking آزمون آیلتس برای شما عزیزان می پردازیم. بخش Speaking آزمون آیلتس باعث ایجاد نگرانی در برخی زبان آموزان می شود بنابراین در این مطلب با اشاره به نکات Speaking آزمون آیلتس سعی در کاهش نگرانی شما عزیزان و همچنین ارتقای سطح نمره شما در این بخش از آزمون آیلتس را داریم.

نکات Speaking آزمون آیلتس

نکات Speaking آزمون آیلتس

نکات Speaking آزمون آیلتس

1. در ابتدا بهتر است بدانید که آزمون آیلتس در بخش Speaking به چه شکلی نمره داده می شود. بخش Speaking آیلتس بر اساس معیار های بسیار دقیقی ارزیابی و نمره داده می شود و اگر می خواهید که ممتحن خود را تحت تاثیر قرار دهید لازم است که بدانید ممتحن شما چه توقعاتی از شما خواهد داد. به طور خلاصه ، تلفظ ، روانی صحبت کردن ، ارتباط معنایی ، گرامر و لغت به طور مساوی دارای امتیاز می باشند.
2. قبل از امتحان مهرات شنیداری و یا همان Listening خود را تقویت کنید.  شما می بایست قبل از آزمون خود را به حدی قوی سازید تا بتوانید به طور روان و بی وقفه مطالب را پاسخ دهند. بهترین راه برای این مساله تمرین همزمان Listening و Speaking می باشد. یادگیری زبان حاصل تمرینات پی در پی و مکرر است.
3. بدانید که در ارتباط با چه مسایلی از شما پرسش می شود. عموما از شما در ارتباط با مسایل روز و روزمره سوال پرسیده می شود. همانطور که روند آزمون آیلتس پیش می رود سوالات در بخش Speaking سخت تر می شود. شاید در ابتداری آزمون از سادگی سوالات متعجب شوید. بخش Speaking آزمون آیلتس به هیچ عنوان بخشی آکادمیک نمی باشد و تنها مهارت زبان شما را می سنجد. بنابراین برخی از افراد این بخش را بخشی هوشمندانه فرض می کنند و از یاد می برند که باید تنها زبان روزمره خود را استفاده کنند.
4. از انگلیسی روزمره استفاده کنید. بهترین نوع استفاده از زبان در این بخش ، زبان محاوره و ساده می باشد. این امر باعث می شود که بتوانید روان تر صحبت کرده و تلفظ صحیح تری را از خود نشان دهید.

آموزشگاه زبان ایران کمبریج در این مطلب تنها به اشاره 4 نکته از نکات Speaking آزمون آیلتس اشاره کرد و در مطالب بعدی وب سایت به ارایه دیگر مطالب پیرامون این بخش از آزمون آیلتس می پردازد.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *