ریدینگ آیلتس

ریدینگ آیلتس

مهرات ریدینگ آیلتس یکی از مهم ترین بخش و موثر ترین بخش آزمون آیلتس محسوب می شود که ¼ نمره اصلی را در بر دارد. در بخش ریدینگ آیلتس چندین نکته وجود دارد که می توانید این مهارت را و نمره این بخش را تقویت کنید.

ریدینگ آیلتس

ریدینگ آیلتس

نکات مهارت ریدینگ آیلتس

1. از ترس ها دوری کنید – تا می توانید مطلب بخوانید.

اولین نکته در تقویت مهارت ریدینگ آیلتس خواندن متون می باشد که می بایست تا می توانید مطلب بخوانید. منظور از این مطلب این نیست که بدون وقفه و بی پایان آزمون های آیلتس را تمرین کنید ، منظور متون عمومی برای خواندن می باشد. توصیه می کنیم که که مقالات کوتاه تر در موضوعات مختلف را که مورد علاقه تان می باشد در حیطه موضوعات آیلتس بخوانید.

2. مهارت های کلید خود را تقویت کنید – روزنامه وار و جزعی خواندن

مشکل اصلی در امتحان طول متن های ارایه شده است و اینکه در زمان بندی داوطلبین دچار مشکل و کمبود وقت می شوند. شما نیاز دارید که زمان بندی برای مهارت ریدینگ خود را تقویت کنید و از آنها تا جای ممکن استفاده کنید. دو مهارت اینجا وجود دارد یکی روزنامه وار خواندن و یکی جزعی خواندن که در این مساله به شما کمک بسیاری می کنند.

3. مدیریت زمان

یدلیل اینکه متون بسیار طولانی و زمان بر هستند می بایست برای خود یک استراتژی مشخص را تعریف کنید و زمان خود را مدیریت کنید تا سر وقت آزمون را به انتها برسانید. برای مثال می توانید زمان خود را برای خواندن متن قبل از خواندن سوالات مدیریت کنید. شما همچنین بازه زمانی مربوط به هر سوال را می توانید مدیریت کنید و سوالات را نیز با توجه به زمان مشخص دسته بندی کنید.

4. روی سوالات تمرکز کنید – از بی دقتی اجتناب کنید.

متون ریدینگ آیلتس عموما سخت می باشند بنابراین داوطلبان زمان زیادی را برای خواندن متون صرف می کنند. این کاری اشتباه می باشد زیرا با تمرکز به تمام جزییات بار زیادی از اشتباهات را در پاسخ های خود ایجاد می کنید. این کاری بسیار راحتی است که روی واژه های کلیدی تنها زمان صرف کنید.
آموزشگاه زبان ایران کمبریج ارایه دهنده راهکار های به روز جهت ارتقای سطح و نمره آیلتس شما عزیزان می باشد. برای اطلاع از سطح آیلتس خود می توانید همچنین در آزمون تعیین سطح آنلاین آیلتس موجود در وب سایت به شکل رایگان شرکت نمایید.

Save

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *